محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

شماره تلفن (24 ساعته):34761010

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

  • شنبه 25 آبان 1398
  • مقالات

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

با وجود تلاش‌ های مستمر شرکت ‌های عرضه کننده تلویزیون، در استفاده از به روز ترین فناوری ‌های صدا و تصویر، کاربران این محصولات، مشکلاتی را در تلویزیون های خود مشاهده می کنند. یکی از این مشکلات، مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون است. با به وجود آمدن این مشکل، کاربر به ناگاه و بدون آنکه دکمه پاور را فشار داده باشد، شاهد خاموش شدن ناگهانی تلویزیون خواهد بود. بررسی های انجام شده توسط کارشناسان، نشان داده که عوامل مختلفی می‌تواند منجر به این شود که تلویزیون بدون دخالت کاربر و به صورت ناگهانی خاموش شود. آگاهی از این دلایل می ‌تواند نگرانی ناشی از به وجود آمدن چنین مشکلی را کاهش داده و کاربران را جهت تعمیر تلویزیون کمک نماید.

علل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

عوامل مختلفی می‌توانند در خاموش شدن ناگهانی تلویزیون دخالت داشته باشند. بررسی ‌ها نشان داده که این علل به نوع، مدل و برند تلویزیون وابسته اند. در بخش زیر به بعضی از شایع‌ ترین علل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون اشاره شده است:

خرابی مین برد تلویزیون

خرابی مین برد موجود در تلویزیون ها می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون گردد. خرابی مین برد بیشتر به این صورت خود را نشان می ‌دهد که تلویزیون هنگام کارکردن خاموش می شود و وقتی دوباره دکمه پاور فشار داده می‌شود، چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می ‌کند اما تلویزیون روشن نمی شود.

فرسودگی قطعات مین برد

فرسودگی قطعات مین برد می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی تلویزیون گردد. این مشکل بیشتر به دلیل روشن‌ ماندن های دراز مدت تلویزیون اتفاق می‌افتد. بنابراین در صورت عدم استفاده از تلویزیون، برق تلویزیون کاملا قطع شود (این عمل موجب افزایش عمر مفید دستگاه و پیشگیری از خرابی مین برد می‌گردد)

استفاده از کابل HDMI نامرغوب

یکی دیگر از عوامل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، استفاده از کابل HDMI نامرغوب است. استفاده از کابل های نامرغوب و تقلبی جهت اتصال سایر دستگاه ‌ها به تلویزیون، موجب اتصالی دستگاه و خرابی آن خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود جهت وصل کردن دستگاه ‌های دیگر به تلویزیون خود تنها از کابل ارائه شده همراه خود دستگاه استفاده کنید.

فلش مموری ویروسی

فلش مموری ویروسی نیز قابلیت خاموش کردن ناگهانی تلویزیون را دارد. وصل کردن فلش مموری ویروسی به تلویزیون گاها موجب انتقال ویروس ها به تلویزیون های هوشمند شده و برنامه های اصلی تلویزیون را از کار می اندازند.

خرابی آی سی برد پاور

از دیگر مواردی که سبب خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می شود خرابی IC برد پاور تلویزیون است. در صورتی که بررسی ها نشان دهد اشکال به وجود آمده ناشی از خرابی IC است باید این قطعه از تلویزیون تعویض شود. جهت جلوگیری از خرابی مجدد توصیه می‌شود خازن های اطراف IC نیز تعویض شود.

نوسانات برق

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون می‌تواند به دلیل نوسانات ایجاد شده در برق و خرابی پاور نیز اتفاق بیفتد. تلویزیون های جدید از آن جایی که با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند، غالباً با نوسانات برق دچار خرابی می‌گردند. پس بهتر است از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق خودداری کرده و در این میان از محافظ‌ های برق استفاده نمایید.

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

اولین قدم در رفع مشکل خاموش شدن تلویزیون، شناسایی علت بروز این مشکل است. پس از تشخیص این مسئله که مشکل از کجاست، می‌توان اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر تلویزیون را شروع کرد. مثلا در صورتی که اشکال خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ناشی از خرابی مین برد باشد، باید جهت تعمیر و یا تعویض این قطعه اقدام نمود. خرابیCPU مورد دیگری است که امکان دارد منجر به بروز چنین مشکلی گردد. در صورت خرابی یا سوختگی CPU، نیاز است تا این قطعه نیز تعویض گردد. (نکته: بیش تر اوقات تعویض CPU به تنهایی امکان پذیر نیست و در این شرایط باید کل مین برد تعویض شود). در هر صورت تشخیص روش تعمیر تلویزیون با مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون تنهاً پس از بررسی دستگاه و شناسایی علت بروز این مشکل مشخص می‌گردد. (در صورت مواجهه با این مشکل و عدم امکان تحویل و جابجایی دستگاه می‌توان سرویس‌های تخصصی تعمیر تلویزیون را به صورت سرویس در محل تلویزیون دریافت کرد).
مرکز خدمات دادگر در زمینه تعمیر تلویزیون در تبریز، تعمیر تلویزیون ال جی در تبریز، تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز آماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز می باشد.

نمایندگی تعمیر تلویزیون

نمایندگی تعمیر تلویزیون با فراهم کردن شرایط لازم، به خصوص تهیه و تدارک پیشرفته ترین تجهیزات حوزه تعمیر تلویزیون و دعوت از باتجربه ترین و زبده ترین تکنسین های تعمیر تلویزیون در کشور، تمامی عیوب تلویزیون را شناسایی و رفع می کنند.
همچنین در نمایندگی، پارت های تخصصی برای تعمیر انواع تلویزیون های LED، LCD و OLED در نظر گرفته شده و در صورت نیاز به تعویض قطعه از قطعات اصلی و فابریک بهره گرفته می شود.
مرکز خدمات دادگر به عنوان نمایندگی نمایندگی تلویزیون ال جی در تبریز، نمایندگی تلویزیون سامسونگ در تبریز اماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز می باشد.

دسته بندی مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!