محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

شماره تلفن (24 ساعته):34761010

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی سامسونگ

  • سه‌شنبه 21 خرداد 1398
  • مقالات

water LED LCD

همانطور که در بخش آشنایی با بک لایت تلویزیون گفتیم نور بک لایت (نور زمینه) در تلویزیون های ال سی دی بوسیله لامپ های فلورسنت تامین می شود. این لامپ ها که به ضخامت تقریبی یک مداد و طول آنها به اندازه اینچ تلویزیون است در پشت صفحه نمایش تلویزیون قرار دارند و بوسیله برد بک لایت که شامل مجموعه ای از چوک های افزایتده ولتاژ و قطعات راه انداز آنها و همچنین مدارات محافظ و کنترل است تغذیه می شود. توان تلفاتی بالاتر نسبت به سایر قطعات و گرمای بیشتری که در بخش بک لایت تلویزیون های ال سی دی ایجاد می شود از دلایل استهلاک بیشتر قطعات این بخش نسبت به سایر قطعات یک تلویزیون ال سی دی است و به همین دلیل تعمیر بک لایت تلویزیون یکی از شاخه های مهم در تعمیر تلویزیون های ال سی دی بحساب می آید. در ادامه به بررسی و مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی سامسونگ در چند مدل مختلف می پردازیم.

در تلویزیون های ال سی دی سامسونگ و در مدل های مختلف بین 12 تا 18 عدد لامپ فلورسنت در بخش بک لایت استفاده شده است. مشخص ترین علامت خرابی بخش بک لایت تلویزیون های ال سی دی سامسونگ به مانند سایر برندها قطع شدن تصویر تلویزیون است در حالیکه پخش صدا ادامه دارد و مشخصه دیگر خرابی بخش بک لایت در تلویزیون های ال سی دی سامسونگ قطع شدن تصویر تلویزیون پس از مدتی کار کردن دستگاه است.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی سامسونگ

معمولا لامپ های فلورسنت در صورت خرابی تغییر رنگ می دهند و نور آنها از سفید به صورتی کمرنگ تغییر پیدا می کند و این تغییر رنگ در صحنه های با نور سفید و یا در حالت بدون سیگنال (برفک) قابل تشخیص است، در این حالت مدار محافظ دستگاه پس از چند دقیقه فعال شده و بخش بک لایت بطور کامل از کار می اندازد. اشکال دیگری که در تلویزیون های ال سی دی سامسونگ ایجاد می شود و مشخصه ظاهری مشابهی دارد خرابی برد بک لایت است که همانطور که گفتیم از قطعات مختلفی تشکیل شده است. هر نوع ناپایداری که در این برد هم ایجاد شود در آخر با فعال شدن مدار محافظ بخش بک لایت و قطع شدن نور بک لایت و طبیعتا قطع شدن تصویر تلویزیون همراه است اما در عمل و در پروسه تعمیر تلویزیون مراحل دیگری را شامل می شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی سامسونگ

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی سامسونگ مدل B530/550/570

در این مدل از تلویزیون های سامسونگ خرابی بخش بک لایت بیشتر مربوط به خرابی برد بک لایت می شود. برد بک لایت در این مدل از تلویزیون های سامسونگ که با برد پاور یکی شده است و با نام برد پاور بک لایت شناخته می شود یکی از معروفترین قطعاتی است که در بخش تعمیرات بک لایت در تلویزیون های ال سی دی سامسونگ شناخته می شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی سامسونگ مدل C585

در این مدل از تلویزیون های ال سی دی سامسونگ از برد پاور بک لایت با کیفیتی استفاده شده که در بخش تعمیرات تلویزیون کمتر با خرابی ان مواجه می شویم و خرابی بخش بک لایت در این مدل از تلویزیون های ال سی دی سامسونگ مربوط به خرابی لامپ های فلورسنت است. یکی از نکات مهم در هنگام مواجهه با خرابی لامپ های فلورسنت در نظر گرفتن عمر یکسان همه آنها است و توجه به این نکته که لامپ های خراب و نیمه خراب به نحوی تعویض شوند که در عین حال که در هزینه تعمیر تلویزیون صرفه جویی حداکثری شود امکان خرابی مجدد دستگاه به حداقل کاهش پیدا کند.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی سامسونگ مدل D585

با توجه به تغییرات و اصلاحیه هایی که در این مدل نسبت به مدل های تولید شده پیش از آن انجام شده است میزان خرابی بخش بک لایت در این مدل از تلویزیون های سامسونگ به حداقل رسیده و تلویزیون های سامسونگ در این مدل حداقل میزان مراجعه به بخش تعمیرات تلویزیون را جهت تعمیر بخش بک لایت دارند.

شما میتوانید جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز با مرکز خدمات دادگر تماس بگیرید.

دسته بندی مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!