محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

شماره تلفن (24 ساعته):34761010

تاریخچه کمپانی ال جی

  • پنجشنبه 2 اسفند 1397
  • مقالات

LG-Logo

شرکت ال جی را که در سال ۱۹۵۸ با دستان مدیر موفق ، «کوو این هوی» Koo In-Hwoi پایه گذاری شد می توان نوآور و پدید آورنده نوآوری های بی نظیر کره معرفی کرد. شرکت « لاکی گلدستار» Lucky   Goldstar  یا به اختصار LG کار خود را با تولید لوازم الکترونیکی آغاز کرد، اکنون برترین تولید کننده در زمینه های تجهیزات همراه مانند گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت، پنل های صفحه نمایش، تلویزیون، لوازم خانگی، و قطعات الکترونیکی است. ال جی در طول سالیان دراز زندگیش ،محصولات بی نظیری را برای مصرف کنندگان تولید کرده است. شعار این شرکت «زندگی خوب است» Life’s Good مهر تاییدی بر این ادعاست.

مصرف کنندگان از محصولات ال جی همیشه شاهد تغییرات و پیشرفت های محصولاتش بوده اند و بسیاری از آن ها خاطرات خوبی را در ذهنشان حک کرده اند. در تولید این محصولات به نیازهای روز توجه شده و از فناوری های نوین نیز استفاده شده است، استفاده کنندگان از محصولات خانگی ال جی می توانند آشپزخانه ای سخنگو را برای خود راه اندازی کنند، البته سخن گو به معنی اینکه پیام هایی را برای وسایل ارسال کنند و صاحب خانه از راه دور نیز وسایل و نحوه کارکردشان را کنترل نماید و وسایل آشپزخانه آنان را اطاعت نمایند.

 

راه ۵۸ ساله LG

ال جی در سال ۱۹۵۸ با دستان مدیر موفق «کوو این هوی» Koo In-Hwoi پایه گذاری شد. شرکت ال جی را می توان نوآور و پدید آورنده نوآوری های بی نظیر کره معرفی کرد. شرکت « لاکی گلدستار» Lucky Goldstar یا به اختصار LG کار خود را با تولید لوازم الکترونیکی آغاز کرد، اکنون برترین تولید کننده در زمینه های تجهیزات همراه مانند گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت، پنل های صفحه نمایش، تلویزیون، لوازم خانگی، و قطعات الکترونیکی است. ال جی در طول سالیان دراز زندگیش، محصولات بی نظیری را برای مصرف کنندگان تولید کرده است. شعار این شرکت « زندگی خوب است » Life’s Good مهر تاییدی ابر این ادعاست. مصرف کنندگان ال جی همیشه شاهد تغییرات و پیشرفت های پی در پی محصولاتش بوده اند و بسیاری از مردم کیفیت را با ال جی تجربه کرده اند. در تولید این محصولات علاوه بر نیازهای روز به  فناوری های نوین نیز توجه شده است.

 

آغاز راه ستاره طلایی برای رسیدن به زندگی خوب!

«کوو این هوی» Koo In-Hwoi در سال ۱۹۵۸ شرکت ال جی را تاسیس نمود، نام اولیه شرکت «گلدستار» بوده است و حوزه فعالیت شرکت در زمینه محصولات الکترونیکی خانگی بود. اکثر وسایل الکترونیکی برای اولین بار در کره توسط این شرکت تولید می شدند و بعد از آن سایر شرکت ها از روی محصولات ال جی کپی برداری می کردند. از جمله این محصولات شامل رادیو، یخچال، تلویزیون و… بودند. البته نمی توان گفت سابقه ال جی ۵۸ ساله است، ال جی از ادغام دو شرکت گلدستار و لاکی پدیدار شد . «لاکی» Lucky در سال ۱۹۴۷ تاسیس شده بود ، از این رو می توان گفت شرکت ال جی با ۶۹ سال سابقه کار امروزه بهترین خدمات و بهترین کیفیت را عرضه می کند.

شرکت ال جی از ادغام شرکت الکترونیکی گلدستار و شرکت تولید کننده مواد پلاستیکی لاکی فعالیتش را به شکل کنونی شروع کرد. این شرکت تازه ادغام شده در اوایل کار با نام «لاکی گلدستار» Lucky Goldstar فعالیتش را آغاز کرد و بعد از چند سال به اختصار ال جی (اول حرف هر دو شرکت) نام گذاری شد. این دو شرکت در حد قابل ملاحظه ای مکمل یکدیگر بودند ، لوازم الکترونیکی که در گلدستار تولید می شدند درون قاب های پلاستیکی رنگ و لعاب دار و محکم قیافه ای زیبا و جذاب به خود می گرفتند. شعار LG ، « زندگی خوب است »Life’s Good  می باشد و تمامی محصولات تولید شده در شرکت در جهت تحقق یافتن این شعار برای مشتریان شرکت آماده می شوند.

 

شرکت لاکی قبل از ادغام

شرکت لاکی ۱۱ سال قبل از گلداستار و در سال ۱۹۴۷ تاسیس شد. این برند که با نام « لک-هوی کمیکال » Lak Hui Chemical کارش را آغاز کرده بود، در زمینه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت می کرد. در سال ۱۹۵۲ حوزه فعالیت شرکت از تولید لوازم آرایشی و بهداشتی فراتر رفت و محصولات پلاستیکی تولید کرد . این پلاستیک ها علاوه بر استفاده در خانه ی کره ای ها، به عنوان ساختمان بردهای الکتریک در لوازم الکتریکی مورد استفاده قرار می گرفتند. سال ۱۹۵۳ شرکت لک هوی ساختمانی را برای خود بنا کرد . این ساختمان  که درحال حاضر شرکت ال جی در آن واقع شده است، بنایی عظیم در زمان خود محسوب می شد. سال بعد برای اولین بار لوازم مرتبط به دندان از جمله خمیر دندان در شرکت تولید شد. در سال ۱۹۵۶ نیز اولین لوله PVC در کره توسط این شرکت تولید گردید. شرکت لک هوی که در سال های اول عمرش با نام Lak Hui Chemical Industrial Corp شناخته شده بود ، در سال ۱۹۷۴ نامش را به Lucky Corp تغییر داد .

 

گلدستار برای اولین بار رونمایی شد

در سال ۱۹۵۸ شرکت گلداستار که در واقع شرکت اصلی پدید آورنده ال جی است ، شروع به کار کرد. در همین سال بخش طراحی صنعتی اش را در کره راه اندازی کرد و بر روی وسایل الکتریکی و طراحی و تولید این دست از محصولات متمرکز شد. در ۱۵ نوامبر ۱۹۵۹  اولین محصول LG که رادیو بود، عرضه شد و به عقیده بسیاری به جز پیام های مبادله شده توسط این وسیله، پیامی بزرگی را هم با خود به یدک می کشید و آن پیام شروع صنعت الکترونیک در کره بود. با دیدن این رادیو که برای اولین بار در کره تولید شده بود، این پیام در ذهن همگان تداعی شد که این شرکت، کره را در صنعت الکترونیک پر آوازه خواهد کرد. سال ۱۹۶۰ فعالیت های گلدستار گسترش یافت و تولید محصولات شیمیایی و الکترونیکی نیز به شرکت افزوده شد. این گروه از همان ابتدا موفقیتش را به رخ همگان کشید و اولین فن کره ای را تولید کرد. اولین تلفن کره ای ها سال بعد و در ال جی تولید شد.

 

ارائه کیفیت در فراتر از کره

سال ۱۹۶۲ را می توان سال سفر محصولات ال جی به خارج از خاک کره نام گذاری کرد، علت این موضوع علاوه بر اینکه هر شرکتی می خواهد محصولاتش به سایر کشورها نیز صادر شود، این بود که کره کشور کوچکی بود و توان خرید تمامی محصولات تولید شده توسط ال جی را نداشت، فروش محصولات در خارج از کره موفقیت بزرگی برای این شرکت بود.

 

در سال ۱۹۶۲ برای اولین بار محصولات ال جی در خارج از کره عرضه شدند.

شرکت ال جی سیری صعودی را در پیش گرفته بود، با ایجاد یک محصول و با کیفیت و قدرتمند شدنش شروع به ایجاد وسیله ای جدید تر می کرد. این نکته جالب است که در تولید اکثر محصولات در کره پیشگام بود. در سال ۱۹۶۲ اولین تلفن را ساخت. در سال ۱۹۶۴ در گلدستار سیستمی تولید شد که به طور خودکار آمبولانس را به محلی که نیاز بود، می فرستاد. سال بعد اولین یخچال و تلفن توسط شرکت در کره تولید گردید. تنها پس از یک سال از گذشت تولید یخچال بار دیگر برند شرکت روی محصولی دیگر درج شد و آن هم تلویزیون سیاه و سفید بود.

در سال ۱۹۶۸ برای اولین بار در شرکت تهویه مطبوع کننده هوا عرضه شد. در همین سال ال جی از خاک کره بیرون رفت و پایش را فراتر از کره گذاشت و شعبه ای از شرکتش را در نیویورک افتتاح کرد. سال ۱۹۶۹ آسانسور ، پله برقی و ماشین لباسشویی را تولید و توزیع کرد. رشد بی نظیری که در سال ۱۹۷۰ ال جی تجربه کرد حاصل تولید محصولات جدید و کار کردن بر روی محصولات قدیمی تر بود تا توسعه یابند. بار دیگر در سال ۱۹۷۸ شعبه ای دیگر را در ایالات متحده آمریکا پایه گذاری کرد. در سال ۱۹۷۸ صادرات در ال جی حرف نخست را می زد و شرکت موفق شد در این دوره یک ساله فروشی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار را تجربه کند. این میزان فروش باعث شد شرکت در مقام اول صنعت الکترونیک قرار گیرد.

 

نگاهی دوباره به طراحی و محصولات

دهه ۸۰ میلادی را می توان دهه ای معرفی کرد که شرکت نگاهی دوباره به تولید محصولات انداخت و به این نتیجه رسید که از این دوره به بعد علاوه بر تولید محصولات پیشین، باید محصولات جدیدی تولید کند که در آنها ردپایی از فناوری های روز دنیا به چشم بخورد. به این منظور فعالیتش را جهت بندی کرد. در سال ۱۹۸۰ فعالیتش را روی فناوری های مرتبط با پلاستیک متمرکز کرد تا توسعه یابند و در جهت هدف شرکت قرار گیرند. در این سال در شرکت سنسورهای انرژی و VCR «ضبط کننده‌ی کاست ویدیویی» روانه بازارهای کره و جهان شدند. در سال ۱۹۸۳ نام شرکت به « لاکی گلدستار » Luck Goldstar تغییر یافت و سال بعد آرم تجاری جدید شرکت طراحی گردید تا بر روی محصولات و مدارک شرکت درج گردد. در سال ۱۹۹۰ شرکت اصول مدیریتی را برای خود تعیین کرد، در این اصل مدیریتی که توسط مدیران ال جی مورد توجه قرار گرفت و تمامی کارمندان و مدیران در این شرکت ملزم به رعایت آن بودند آمده است، مشتری از مقام والایی برخوردار است و احترام به کرامت انسانی با ارزش ترین اصل شرکت است.

 

هنر نمایی ال جی در شعب مختلف

در دسامبر سال ۱۹۹۱ تجربه گذشته ال جی مجددا تکرار شد و در بخش صادرات بار دیگر با فروش ۲ میلیارد دلاری، در کره مقام اول را کسب کرد. در همین سال اولین شعبه بخش طراحی ال جی در کشورهای خارجی به راه افتاد این شعبه که در ایرلند مستقر شده بود ، طراحی محصولات ال جی را بر عهده داشت. پس از ایرلند این بخش در کشورهای دیگر از قبیل چین، آمریکا و  ژاپن در سال ۱۹۹۳ بنیان گذاری شد. پس از ادغام شرکت در سال ۱۹۹۲، در سال ۱۹۹۵ نام شرکت از گلدستار به ال جی الکترونیک تغییر کرد . این تغییر به ال جی موفقیت بی نظیری بخشید. در همان سال شرکت ال جی ، شرکت «زنیت»  Zenith را در آمریکا خریداری کرد، این معامله باعث تغییر و تحولات فراوان در ال جی شد و ال جی را در مسیر بی کران پیشرفت قرار داد.

در سال ۱۹۹۶ پس از ساخت و بنیان گذاری زیر مجموعه ای دیگر از ال جی با نام ال جی تلکام ( بعدها این واحد به LG U+ تغییر نام داد.)، به عنوان یکی از اپراتورهای شبکه تلفن همراه در کره مشغول به کار شد. شرکت ال جی دارای مجموعه های بی شماری بود که هر کدام مشغول به فعالیت در زمینه ی خاصی بودند و کارهای طراحی و تولید هر یک از محصولات توسط همان بخش و زیر مجموعه هایش صورت می پذیرفت. بخش الکترونیس که در زمینه تولید نمایشگر فعالیت می کرد، در سال ۲۰۰۰ اولین نمایشگر IMT-2000 اش را تولید کرده و روانه بازار ساخت. شرکت LG Chem که در واقع همان شرکت لک هوی در سال های قبل از ادغام بود و در زمینه محصولات آرایشی فعالیت می کرد در سال های بعد از ادغام نیز فعالیتش را تحت نام ال جی ادامه داد. در سال ۲۰۰۱ این بخش خود به سه زیر مجموعه  LG Household & Health Care ، LGCI و LG Chem تقسیم شد. بخش های Nikko-Copper، LG Galtex Gasو Kudong City Gas  از ال جی الکترونیس جدا شدند و خود مستقلا از سال ۲۰۰۳ فعالیتشان را ادامه دادند.

در سال ۲۰۰۴ ال جی الکترونیس توسط “بیزنس ویک” به عنوان اولین شرکت فناوری اطلاعات در دنیا برگزیده شد. دو شرکت ال‌جی و GS در سال ۲۰۰۵ از هم جدا شدند و هر کدام به طور جداگانه فعالیت مستقلشان را آغاز کردند. در همین سال ال جی فیلیپس در شهر پجو از LG Road بهره برداری کرد. در سال ۲۰۰۶ گروه تولیدی ال جی فیلیپس نسل هفتم نمایشگرهای ال سی دی اش را تولید کرد. در گروه صنعتی  LG Innotek نیز کوچک ترین نمونه ماژول DMB در دنیا ساخته شد. در سال ۲۰۰۷ زیر مجموعه ای دیگر از ال جی پدید آمد، این شرکت که با نام «ال جی سولار انرژی» نام گذاری شد، فعالیتش را بر روی پنل‌ های خورشیدی و انرژی پاک شروع کرد. یک سال بعد از تاسیس ال جی سولار انرژی، این بخش موفق شد کارخانه انرژی خورشیدیش را به امکانات و تاسیسات مجهز کرده و این کارخانه را مشغول به فعالیت کند. در سال ۲۰۰۸ موبایل نیز به سبد محصولات ال جی اضافه شد و در همین سال اولین موبایلش را روانه بازار ساخت. در همین سال کل سهام فیلیپس توسط ال جی خریداری شد و شرکت نام این مجموعه را  LG Philips LCD گذاشت.

برای اولین بار در ال جی در سال ۲۰۰۸ موبایل تولید شد.

ال جی در سال ۲۰۰۹ رده دوم را در زمینه تولید تلویزیون از آن خود کرد. شرکت های LG Hausys و LG Hausys از همدیگر جداشده و فعالیتشان را مستقلا ادامه دادند. در همین دوران شرکت های LG Innotek  و LG Micron ادغام شدند، تا همکاری سازنده ای با یکدیگر داشته باشند و در زمینه ساخت محصول با هم دیگر فعالیت نمایند. تلویزیون سه بعدی که در ال‌جی الکترونیکس تولید شده بود، در سال ۲۰۱۰ صادر شده و در خارج از خاک کره عرضه گردید. صادرات ال جی در این سال فقط به این محصول ختم نشد و علاوه بر تلویزیون سه بعدی، باتری های مربوط به خودروها ساخته شده در شرکت  LG Chem به آمریکا صادر شدند. صادرات دیگری که در این سال روی داد، صادر کردن سیستم مالی LG CNS به خاک ژاپن بود.

شرکت LG Chem شعبه دیگری را در داخل کره و شهر اورچنگ تاسیس کرد، فعالیت این مجموعه در زمینه تولید باتری خودرو بود. توسط همین شرکت کارخانه پتروشیمی در قزاقستان تاسیس شد. در سال ۲۰۱۲ شرکت LG Chem با تولید باتری برای خودرو های الکتریکی، موفق شد جزو بهترین کارخانه های تولید کننده این نوع باتری ها شود. در سال ۲۰۱۲ بسیاری از زیرمجموعه های ال جی به خاطر محصولات بی نظیر و باکیفیتی که تولید کرده بودند، از آن ها تقدیر شد و صاحب رتبه های برتر شدند. در این میان شرکت LG Chem با تولید باتری برای مصرف در خودروهای الکتریکی برترین برند در زمینه تولید باتری شناخته شد. توسط  ال جی هاوسیس کارخانه شیشه‌ی  Low-E راه اندازی شد، این کارخانه به بزرگ ترین کارخانه تولید شیشه تبدیل گردید. ال جی موفق شد در سال ۲۰۱۲ تلویزیونی تولید نماید که از صفحه نمایش UHD بهره می برد و مهم تر اینکه اندازه این صفحه نمایش ۸۴ اینچ بود، صفحه نمایشی با این وسعت برای اولین بار در ال جی تولید شده بود.

در شهر بوسان کره توسط شرکت LG CNS  بزرگ ترین دیتا سنتر تاسیس گردید. برای ارتقاء سطح کیفیت محصولات و ایجاد نوآوری های بی نظیر و بی همتا در محصولات جدید، در زیر مجموعه ال جی الکترونیکس واحد تحقیق و توسعه ای راه اندازی شد، این واحد بر روی توسعه قطعات و لوازم به کار رفته در خودروها کاربرد داشت. در شرکت LG Chem فعالیت بر روی توسعه و به حداکثر رساندن بازدهی باتری ها تمرکز ویژه ای شد، تا جایگاهش را همچنان حفظ نماید . در ادامه این تلاش توسط شرکت سه نوع باتری جدید تولید گردید، این نسل های جدید شامل باتری های منحنی نیز می شد.

HomeChat به کاربران این امکان را می دهد از راه دور لوزمشان را کنترل نمایند و با برنامه ریزی آنها را در دسترس همیشگی خود قرار دهند.

سرویس بی نظیر HomeChat را در این سال برای محصولاتش تولید کرد، به وسیله این سرویس کاربران و استفاده کنندگان می توانند محصولاتشان را دوستان خود بدانند و با آنها حرف بزنند. این ویژگی به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که از راه دور لوازمشان را کنترل کنند، برای نمونه می توانند به یخچالشان بگویند خاموش شود و بعد از استراحت دادنش به میزانی که مورد نظرشان است، مجددا اعلام کنند که کارش را ادامه دهد.

در سال ۲۰۱۴ نیز همانند همه ادوار گذشته، کاربران منتظر ارائه دادن محصولات و ایده های جالب و جدید توسط ال جی بودند، البته ال جی اجازه نداد این انتظار طولانی شود و محصولات و تولیداتش را برایشان به نمایش گذاشت. + LGU کار کردن بر روی سرویس  LTE-A را آغاز نمود، این سرویس ارائه دهنده اینترنت پر سرعت، سرعت بسیار بالاتر از ۳G و ۴G داشت .

در شرکت ال جی دیسیپلی نمایشگر قابل انعطاف تولید شد که سایزی برابر ۱۸ اینچ داشت، علاوه بر ویژگی بی نظیر انعطاف پذیری این محصول شفاف نیز بود، استفاده از این نمایشگر بدون شک احساس و هیجان بی نظیری را در کاربر ایجاد می کرد، نمایشگر این محصول خاص از نوع OLED ساخته شده بود. در ادامه در این شرکت تلویزیون های OLED4K تولید شد که به همراه خود  WebOS داشتند و مصرف کنندگان از این محصول می توانستند به اینترنت وصل شده و برنامه های دنیای تکنولوژی و مجازی را روی آن نصب نمایند.

شرکت موفق و برتر LG Chem برای بهتر شدن و تولید باتری های لیتیوم-یون با شرکت آئودی وارد همکاری شد تا این نوع از باتری ها را تولید نماید. در ادامه فعالیت های ال جی گوشی LG G3 روانه بازار شد ، کاربران استفاده کننده از این موبایل می توانستند با صفحه نمایش QHD به کار برده شده در ساختش کار کنند.

شرکت موفق ال جی با ورود به سال ۲۰۱۵ نیز سیر پیشرفتش را ادامه داد و برای تولید محصولات با کیفیت تلاش کرد، برای این منظور مرکزی را تاسیس کرد تا در آنجا نوآوری هایش را با سرعت و دقت بالاتر ارائه دهد ، این واحد با نام Chungbuk Creative Economy Innovation Center شروع به فعالیت نمود . ماشین لباس شویی جدید دو قلو ال جی توسط واحد ال‌جی الکترونیکس عرضه شد. همچنین گوشی LG G4 در واحد دیگری از ال جی تولید گردید ، این موبایل دارای دوربینی با دیافراگم F1.8 بود و عکس هایی باکیفیت بی نظیر را برای کاربرانش در خود ثبت می کرد.

فلسفه آدمک خندان LG

لوگوی ال جی را حتما تا به حال بارها و بارها دیده اید و شاید به آدمک خندان موجود در این لوگو لبخند زده باشید. لوگویی که در نهایت سادگی پر از رمز و رازیست که شرکت در آن گنجانده است و با نگاهی دوباره به این لوگوی قرمز خندان بسیاری از آنها را درک خواهید کرد و حس خوب بعد از تماشا کردن این لوگو برای همیشه در ذهنتان خواهد ماند.

 قبل از هر چیزی در تماشای اولیه این لوگو رنگ قرمز و خاکستری خود را نمایان می کند، تمام سطح دایره قرمز است، قرمزی که سمبلی از دوستی و صمیمت می باشد و نام ال جی با رنگ خاکستری نمایان است، خاکستری نماد تکنولوژی و قابل اعتماد بودن می باشد . آدمک تک چشم، دایره نماد چهره انسان است، طراحان لوگو آنرا به عنوان سمبلی از جهان در لوگو جای داده اند. این آدمک خندان حس جوانی و صمیمیت را برای استفاده کنندگان از محصولات ال جی به ارمغان می آورد. آدمک تک چشم طراحی شده تا به مصرف کنندگان از محصولات شرکت، این حس را منتقل کند که شرکت هدف خاصی را برای خود مشخص کرده و در جهت آن تلاش می کند، اعتماد به نفس و متمرکز بودن محصولات این شرکت را نیز القا می کند. در قسمت بالایی چشم دیگر آدمک فضایی خالی موجود است، این فضای خالی را شرکت برای این قرار داده تا استفاده کنندگان متوجه شوند خلاقیت و انعطاف پذیری شرکت بسیار بالاست و در مقابل تغییرات ناگهانی خیلی راحت واکنش نشان می دهد و دچار بحران نخواهد شد.

لوگوی شرکت ال جی در دو قالب دو بعدی و سه بعدی ترسیم شده است، هر کدام از این حالت ها در جای خاصی کاربرد دارند؛ مثلا شکل دو بعدی (شرکتی نیز خوانده می شود) این لوگو روی فرم های اداری شرکت، کارت های شناسایی کارمندان، امضای مربوط به شرکت و … استفاده می شود و در تبلیغاتهای شرکت در تلویزیون و آنلاین، بسته بندی، کیسه های خرید و …  از فرم سه بعدی آن سود برده می شود. لوگوی سه بعدی شرکت از نظر ظاهری تفاوت چندانی با حالت دو بعدی آن ندارد فقط شکل جدید و به روز شده لوگوی دوبعدی است و به این خاطر در شرکت تولید شده است که تاثیر بصریش بر روی ذهن مصرف کنندگان بیشتر شود .

شرکت بزرگ ال جی در حال حاضر دارای ۶۳ زیر مجموعه می باشد که هر کدام در حیطه ای خاص محصولاتشان را تولید می کنند. ۱۷ شرکت از زیر مجموعه های ال جی در زمینه الکترونیک فعالیت دارند، ۱۶ شرکت دیگر مشغول به فعالیت در زمینه تولیدات شیمیایی هستند و ۳۰ شرکت باقی مانده نیز فعالیتشان را روی تلکام و سرویس‌ها متمرکز کرده اند. البته تعداد شعب ال جی در سراسر دنیا بسیار زیاد است و بعضی از این گروهها نیز دارای شعبه هستند، این باعث می شود تعداد این زیرمجموعه ها بیشتر از ۶۳ نیز اعلام شود. شرکت در سال ۲۰۱۵ درآمد ۱۳۶.۷ میلیارد دلاری را تجربه کرد.

  • فعالان در زمینه الکترونیک ۲۷%

  • فعالان در زمینه تولیدات شیمیایی ۲۵.۴%

  • فعالیت بر روی تلکام و سرویس ها ۴۷.۶%

تعداد افرادی که در حال حاضر برای ال جی مشغول به کار و فعالیتند قریب به ۱۴۰ هزار نفر می باشند. بزرگ ترین واحد این مجموعه «ال‌جی الکترونیکس» LG Electronics بیش از ۵۰% از کارمندان شرکت را در اختیار خود قرار داده ، افراد فعال در این مجموعه ۷۷ هزار نفر هستند. این مجموعه در حال حاضر در رتبه دوم تولید تلویزیون جهان قرار گرفته است. عضو موفق دیگر ال جی « ال‌جی دیسپلی » که در زمینه تولید پنل های ال سی دی فعالیت می کند رتبه اول را در زمینه این تولیدات به خود اختصاص داده است

ریشه قوی درختی تنومند ال جی

در ۲۷ آگوست ۱۹۰۷ در جئوسنگنام جنوبی «کوو این هوی» Koo In-Hwoi به دنیا آمد. او پسر ارشد خانواده سخت گیر و سنتی بود، در بین خانواده اش با نام Yonam خوانده می شد. خانه بزرگ آنها خانواده ای بزرگ را در خود جای داده بود، چهار نسل از این خاندان در این خانه زندگی می کردند و تعداد کسانی که در این خانه حیات به سر می بردند بسیار زیاد بود. این باعث شده بود آقای هوی روابط عمومی بالایی داشته باشد و شاهد مدیریت قوی جد بزرگش باشد؛ تمامی این عوامل باعث شد آقای هوی در زمان مدیریتش موفق باشد و بتواند میان کارکنان، مشتریان و شریکان تجاریش حداکثر هماهنگی را به وجود آورد. در سال ۱۹۲۰ با دختری که در همسایگی شان زندگی می کرد و Huh Eul-soo نام داشت ازدواج کرد. پدربزرگ او در کاخ سلطنتی تدریس می کرد و کوو این هوی نیز تا آن زمان فقط نزد پدربزرگش تحصیل کرده بود، اما سال بعد به مدرسه ای که جدیدا در منطقه افتتاح شده بود رفت و در آنجا مشغول به تحصیل شد. این مدرسه توسط بستگان همسرش اداره می شد، یکی از همکلاسی های او در این مدرسه Lee Byung-chull «لی بیانگ چول» بود که بعدها شرکت بزرگ سامسونگ را تاسیس نمود. این مدرسه در حال حاضر هم پذیرای نوجوانانی است که باید زندگی این مرد بزرگ را سرلوحه خود قرار دهند، در این مدرسه بنای یاد بودی از این مدیر مدبر موجود است و کاجی که یاد آورنده اوست، این کاج در سال های اولیه تحصیل با دستان Yonam کاشته شده و به صد سالگی عمرش نزدیک می شود.

در سال ۱۹۲۴ و پس از اتمام دوره ابتدایی وارد دبیرستانی در چونگ آنگ شد، درطول تحصیل در این مکان با فرهنگ و روش های تفکری که منجر به تشکیل کسب و کار جدید همراه با ایده های نو باشد، آشنا شد و مهارت یافت. در سال ۱۹۲۶ به زادگاهش بازگشت و آن چرا که فراگرفته بود در تعاونی که در آنجا به راه انداخته بود، پیاده سازی کرد و شروع به معامله محصولات گوناگون نمود. سال بعد به دفتر روزنامه Dong-AIlbo رفت و در آنجا مشغول به فعالیت شد. در سال ۱۹۳۱ به همراه برادر کوچکترش فروشگاهی را به راه انداخت، او در اداره این فروشگاه موفق نبود و خسارت زیادی را متحمل شد، اولین شکست این مرد بزرگ در این کار رقم خورد . پس از آن آزمایش و خطای زیادی انجام داد تا راه اصلیش را بیابد، مدتی را به واردات چوب مشغول بود و از طرف دولت کره برای این کار مورد تشویق و توجه قرار گرفت . در سال ۱۹۴۷ شرکتی تاسیس کرد، کار این شرکت تولید کرم های صورت بود ، محصولات شرکت «لاکی» به دلیل کیفیت بالا گران قیمت بودند؛ مشکلی در این کرم ها وجود داشت و آن هم بسته بندی این کرم ها، علی الخصوص درب این محصولات بود که باعث شد بسیاری از محصولاتشان به شرکت برگشت داده شود؛ راه حل این مشکل توسط آقای هوی کشف شد، او باید روی محصولاتش درب پلاستیکی قرار می داد. در سال ۱۹۵۲ کارخانه پلاستیک را راه اندازی کرد، در این کارخانه علاوه بر درب های این کرم ها برس های مویی پلاستیکی نیز تولید می شد؛ تولید محصولات گسترده تر شد و مسواک نیز توسط شرکت تولید گردید .

شرکت لاکی در سال ۱۹۴۷ با دستان توانمند کوو این هوی راه اندازی شد و این آغازی بود برای راه بی پایان موفقیت.

ذهن خلاق و مدبر آقای کوو این هوی به تولید محصول جدید راضی نشد و اقدام به راه اندازی شرکت جدید کرد و در سال ۱۹۵۸ شرکت گلدستار را که همان LG است را راه اندازی کرد. دوران طلایی این مدیر موفق در شرکت بسیار طولانی نبود و فقط توانست تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۱۹۶۹ در جایگاه مدیریت شرکت قرار داشته باشد و در این تاریخ تمامی کارکنان و خانواده اش را با غم بزرگ از دست دادنش تنها گذاشت.

 

شناخت ال جی در ایران با گلدیران

خالی از لطف نیست در کنار بحث شیرین موفقیت های ال جی، به فعالیت های بی نظیر شرکت محبوب گلدیران اشاره ای داشته باشیم. شرکت گلدیران در سال ۱۳۷۶ فعالیت رسمیش را در ایران آغاز کرد. شرکت گلدیران از همان اول کار مشتری مداری را در صدر اهدافش قرار داد و فقط کالاها و محصولاتی از ال جی را وارد ایران کرد که در رده های بالا کیفیت قرار داشته باشند و کالاهایی را که در گروه محصولات طراز اول شرکت شناخته شده بودند را خریداری کرد. فروش محصولات شرکت ال جی در گلدیران با قیمت مناسبی صورت گرفت و در مقایسه با سایر وارد کنندگان که اکثرا در نمایشگاها مشاهده می شدند قیمت محصولات پایین تر بود.

شرکت گلدیران از ابتدای تاسیس تا اکنون طیف وسیعی از محصولات ال جی را به ایران وارد کرده است. محصولات وارداتی ال جی شامل لوازم خانگی، نمایشگرهای تجاری و صنعتی، سیستم‏ها و محصولات تولید برق خورشیدی، محصولات روشنایی LED، صوتی و تصویری، موبایل و … می شوند. در طول حیات شرکت فعالیت زیادی انجام گرفته تا مشتریان از این شرکت راضی و خشنود باشند.

برای دستیابی به این هدف شرکتی که در ابتدا تنها یک شرکت تجاری وارد کننده تولیدات ال جی بود در حال حاضر گروهی از شرکت هاست؛ که شامل بازاریابی و فروش، صنایع، لجستیک، دکوراسیون، تبلیغات و … هستند، تمامی این بخش ها باعث شده که مصرف کنندگان محصولات در این شرکت انتظاراتشان بالا رود و شرکت های دیگر را با گلدیران مقایسه نمایند، اما در واقع هدف و روش رسیدن به هدف در این شرکت کاملا برنامه ریزی شده است و اگر شرکتی بخواهد اینگونه موفق شود باید برنامه ریزی شده و هوشمندانه عمل کند.

در سال های ابتدای عمر گلدیران این شرکت شعار تبلیغاتی «گلدیران ضمانت خرید شماست» را برای خودش برگزید اما پس از سال ها این شعار جای خود را به «روی خوش زندگی» داد. این امر به چند دلیل ممکن است روی داده باشد، در سال های ابتدایی تاسیس شرکت گلدیران جزو محدود شرکت هایی بود که خدمات پس از فروش ارائه می داد، اما به مرور شرکت های دیگر نیز همین عمل را انجام دادند ، تا جایی که این دیگر برتری و مزیت شرکت به نسبت سایر رقیبان نبود بلکه وظیفه ای بود که باید همگان آن را انجام می دادند، به این علت گلدیران شعارش را تغییر داد. دلیل دیگری که ممکن است شعار به خاطرش تغییر کرده باشد هماهنگی شعار، با شعار شرکت ال جی است و دلالت هر دو شعار به حرکت به سمت زندگی بهتر است.

گلدیران

گروه متخصص مرکز خدمات دادگر با دارا بودن نمایندگی رسمی ال جی آماده ارائه خدمت در زمینه تعمیر تلویزیون در تبریز (تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز، تعمیر تلویزیون ال جی در تبریز و تعمیر تلویزیون سونی در تبریز) است.

دسته بندی مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!