محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

شماره تلفن (24 ساعته):34761010

برعکس شدن تصویر تلویزیون

  • پنجشنبه 23 آبان 1398
  • مقالات

صدای تلویزیون

امکان دارد بعضی از کاربران با مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون مواجه شوند. البته این مشکل  به ندرت پیش می آید و تنها در برخی از تلویزیون ها امکان بروز دارد. در این وضعیت، تصویر نمایش داده شده در تلویزیون برعکس شده و یا به سمت چپ یا راست صفحه نمایش می چرخد. با بروز این مشکل کاربر نمی تواند تصاویر را به درستی تماشا کند، و منو و تمامی گزینه ها به صورت برعکس نمایش داده می شوند و امکان تغییر دادن و حرکت میان آن ها دشوار بوده و کاربر به سختی می تواند گزینه ای را انتخاب کند.

 

به طور کلی در نمایش تصویر در تلویزیون قطعاتی مانند مین برد، پنل، فلت و بک لایت نقش اساسی دارند که امکان دارد سر و ته شدن تصویر تلویزیون به دلیل وجود مشکل در یکی از این قطعات باشد. با این وجود نمی توان به طور قطعی گفت مشکل برعکس شدن تصویر از کدام قسمت می باشد. این مشکل باید توسط متخصصان بررسی و ریشه یابی شود. در ادامه مهم ترین و رایج ترین دلایل این مشکل را بررسی میکنیم.

 

دلایل برعکس شدن تصویر تلویزیون

همان طور که در بالا گفته شد برعکس شدن تصویر تلویزیون امکان دارد به دلیل خرابی در بخش های مین برد، فلت یا پنل باشد اما رایج ترین دلایل به وجود آمدن این مشکل خرابی فریمور مین برد و یا تنظیمات اشتباه فریمور است. در واقع خرابی مین برد، از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن چنین مشکلی در تلویزیون می باشد.

فریمور، برنامه نرم ‌افزاری است که در چیپ حافظه مین برد تلویزیون قرار می ‌گیرد. وظیفه فریمور این است که رفتارهای مختلف تلویزیون از جمله نمایش تصویر را در زمان کار کنترل کرده و امکان کارکرد صحیح دستگاه را فراهم کند. بنابراین خرابی در این قسمت از مین برد باعث مشکلات مختلفی در تصویر تلویزیون می شود که زیر و رو شدن تصویر یکی از آن ها است.

 

رفع مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون

اولین کار برای رفع مشکل تصویر تلویزیون بررسی تنظیمات تصویر تلویزیون و در صورت نیاز تغییر آن ها می باشد. اگرچه به هم ریختگی تنظیمات به ندرت منجر به بروز چنین مشکلی می شود اما بهتر است قبل از اقدامات سخت افزاری، تنظیمات تلویزیون بررسی شود. چنانچه مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون از تنظیمات آن نباشد باید برای رفع مشکل، مین برد و فریمور بررسی شده و تعمیر شود.

 

متخصصان تعمیر تلویزیون با عیب یابی نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه، مشکل را شناسایی کرده و جهت رفع آن اقدام می کنند. در این وضعیت، مین برد دستگاه جهت بررسی دقیق تر از تلویزیون جدا شده و عیب یابی می شود. چنانچه امکان تعمیر آن وجود داشته باشد آن را تعمیر کرده در غیر این صورت، برای برطرف کردن مشکل فریمور، مین برد تعویض می شود.

مرکز خدمات دادگر در زمینه تعمیر تلویزیون در تبریز، تعمیر تلویزیون ال جی در تبریز، تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز آماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز می باشد.

 

نمایندگی تعمیر تلویزیون

نمایندگی تعمیر تلویزیون با فراهم کردن شرایط لازم، به خصوص تهیه و تدارک پیشرفته ترین تجهیزات حوزه تعمیر تلویزیون و دعوت از باتجربه ترین و زبده ترین تکنسین های تعمیر تلویزیون در کشور، تمامی عیوب تلویزیون را شناسایی و رفع می کنند.

همچنین در نمایندگی پارت های تخصصی برای تعمیر انواع تلویزیون های LED، LCD و OLED در نظر گرفته شده و در صورت نیاز به تعویض قطعه از قطعات اصلی و فابریک بهره گرفته می شود.

مرکز خدمات دادگر به عنوان نمایندگی تلویزیون ال جی در تبریز، نمایندگی تلویزیون سامسونگ در تبریز اماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز می باشد.

دسته بندی مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!