محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

شماره تلفن (24 ساعته):34761010

بررسی مزایا و معایب تلویزیون های منحنی

  • چهارشنبه 13 آذر 1398
  • مقالات

مزایا و معایب تلویزیون های منحنی

دنیای تلویزیون ها دنیای گسترده ای است که برای هر سلیقه ای مدلی وجود دارد. کیفیت ها در اکثر موارد در اوج خود قرار دارند. بیشتر افراد به دنبال محصولات خاص از کمپانی های خاص تلویزیون هستند . از پدیده های جدید دنیای جعبه های جادویی ، یعنی تلویزیون های منحنی گرفته تا تلویزیون های تخت که کیفیت تصویر بالا ارائه می دهند. حال این سوال مطرح می شود که آیا تلویزیون های منحنی ارزش خرید را دارند یا نه ؟ این مدل از نمایشگرها تولید شدند تا حس خوبی را به کاربر در هنگام تماشای تصاویر انتقال دهند و سینمای خانگی ایجاد نمایند که سرشار از سرگمی برای افراد خانواده هستند.

 

تلویزیون های منحنی با ظاهر جذاب و خیره کننده خود، هر کسی را جذب خواهند کرد. اما این تلویزیون ها علاوه بر ژست زیبایشان ویژگی ها و برتری هایی دارند و در کنار ویژگی های مثبت، قابلیت های منفی نیز نمایان خواهند بود که در ادامه مزایا و معایب این تلویزیون ها را بررسی خواهیم کرد.

 

مزایا

1 - قدرت تمرکز را بهبود می بخشند

انحنا موجب می شود که تصاویر اندکی به جلو آمده و این گونه به نظر می آید که جهانی که مشاهده می کنید شما را احاطه کرده، اندکی بیشتر به محیط پیرامون شما وارد شده و بنابراین اندکی عمیق تر شما را به دنیایی که از تلویزیون مشاهده می کنید می کشد.

 

 

2 – حس عمق افزایش می یابد

یکی از شایع ترین واکنش های مردمی که برای اولین بار تلویزیون منحنی را دیده اند این است که درست مانند سه بعدی(3D) است حتی اگر منبع پخش شده از آن دو بعدی (2D) باشد . این به دلیل آن است که انحنای لبه ها به سمت بیننده درک بصری عمق آنچه که مشاهده می کنید را بهبود می بخشد . سامسونگ با اجرای پردازش افزایش عمق در تلویزیون های منحنی آن که کنتراست قسمت های مختلف تصویر را برای افزایش حس عمق تنظیم می کند , بر این امر تاکید کرده است.

 

 

3 - میدان وسیع تری از نمایش را دریافت خواهید کرد

خم شدن لبه های تصویر به سمت شما باعث می شود که احساس کنید که تصویر گسترده تری را نسبت به یک تلویزیون تخت مشاهده می کنید.

 

 

4 - کنتراست صفحه نمایش منحنی از صفحه نمایش غیر منحنی بهتر است

استدلال ها بیان کننده این است که صفحه نمایش های منحنی نوری را که از صفحه نمایش می آید مستقیما بر چشمان شما متمرکز می کند سپس آنها را در کنتراست بالاتر نسبت به صفحه نمایش های تخت ، منتقل می کند.

 

 

5 - مشاهده از راه دور یکنواخت

این استدلال می گوید که تلویزیون منحنی شکل گرد چشم ما را بهتر ردیابی کرده و به همین دلیل تصاویر متمرکز تر و راحت تری را نسبت به تلویزیون های تخت به ما ارائه می دهد . این استدلال تا حدی تولید شده از استفاده صفحه منحنی در سینمای تجاری می باشد که در آنجا تصاویر پیش بینی شده وضوح خود را حتی در گوشه های اندازه گسترده صفحه نمایش حفظ می کند.

 

 

6 - تلویزیون های منحنی دارای ظاهر زیبا و جذاب هستند

تلوزیون های منحنی از نظر زیبایی و شکل ظاهری ، تلویزیون های منحنی از رتبه بالایی برخوردارند . بیشتر افراد با دیدن تلویزیون منحنی آنها را پسندیده و از آن خوششان می آید .

 

 

 

 

معایب:

1 - انعکاس اغراق آمیز منحنی

اگر شما تا کنون در برابر آینه های کازب در پارک های تفریحی ایستاده باشید می دانید که شکل این آینه ها می تواند کارهای خارق العاده ای با انعکاس انجام بدهد . این همان ترفند به کار رفته در تلویزیون های منحنی می باشد .

هر چیز درخشان در اتاق شما بر روی صفحه نمایش بازتاب خواهد داشت و شکلی انحرافی و کشیده را در سطح بزرگی از تلویزیون منحنی ایجاد خواهد کرد . بنابراین اگر شما یک تلویزیون خمیده خریداری کرد اید احتمالا به برخی از عناصر کنترل روشنایی در اتاق خود نیاز خواهید داشت .

 

 

2 - زاویه دید محدود تلویزیون منحنی

مساله این است، در حالی که منحنی از کاهش معمول ال سی دی در کنتراست و عملکرد رنگ جلوگیری می کند اما شکل منحنی به گونه ای است که به ناچار زمانی که از زاویه پایین ال ای دی را مشاهده کنید بر شکل هندسی تصاویر تاثیر منفی می گذارد .

با کمال تعجب ، تا زمانی که شما تا 35 درجه از اطراف در مقابل آن به تماشا بنشینید این مساله برای شما مشکل ایجاد نخواهد کرد و ناراحت کننده نخواهد بود . اما همینکه زاویه شما از 35 درجه بیشتر شد تصاویر کم کم غیر قابل مشاهده می شوند به گونه ای که آن طرف تصویر که به موقعیت نشستن شما نزدیک تر است کوتاه تر از طرف مقابل آن به نظر می رسد. مغز شما تلاش می کند تاوان این انحرافات ایجاد شده را بدهد که این به معنای خستگی ناشی از این مشاهده خواهد بود.

 

 

3 - باید نقطه مناسب را جهت بهره مندی از بالاترین مزایا پیدا کنید

اگر شما می خواهید حداکثر تاثیر را از عناصر همه جانبه و عمیق بهبود منحنی دریافت کنید شما باید دقیقا در مرکزی ترین نقطه رو به روی تلویزیون و در ایده ال ترین فاصله از تلویزیون بنشینید.

 در واقع نظری که بیان می کند نقطه ای که می توانید از اوج مزایای تلویزیون منحنی استفاده کنید 35 درجه است کاملا ثابت نشده است و به بیان دیگر تا 70 درجه نسبت به تلویزیون منحنی می توانید تصاویری رضایت بخش از ان دریافت نمایید و تماشای آن از این زاویه ناراحت کننده نخواهد بود .

 

 

4 - تلویزیون منحنی باید بزرگ باشد

تجربه ما از داده ها این است که اثر تلویزیون منحنی به طور مستقیم با سایز آن متناسب است . با دو تلویزیون 55 اینچ منحنی  که تست کردیم به این نتیجه رسیدیم که مسائل و مشکلات تلویزیون های منحنی به ویژه در زمینه زاویه دید در اینچ های بالاتر کمتر خواهد بود. در تلوییون های 65 اینچ این مسائه به مراتب بهتر نیز شده بود.

 

 

5 - نصب تلویزیون منحنی بر دیوار دشوار است 

یکی دیگر از مسائلی که در مورد تلویزیون های منحنی وجود دارد این است که نصب آن ها به آسانی نصب تلویزیون های تخت بر روی دیوار نیست .

 

 

6 -  تلویزیون های منحنی گران تر هستند

سامسونگ و ال جی اذعان کرده اند که تولید تلویزیون های منحنی سخت تر از مدل های تخت است و این مساله در قیمت این تلویزیون ها منعکس شده است .

به دلیل تولید سخت تر و احتمالا هزینه بر تلویزیون های منحنی به نسبت تلویزیون های تخت و به دلیل اینکه این تلویزیون ها جدید هستند قیمت آنها نسبت به مدل های تخت بالاتر است و این را نیز می توان به عنوان یکی از معایب این تلویزین برشمرد.

 

 

اما اکنون این سوال پیش خواهد آمد که آیا خرید این محصولات مناسب است یا خیر؟ پاسخ این سوال به تصیم گیری شما بستگی دارد. اکنون که ویژگی های مثبت و منفی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند می توان آگاهانه خرید یا عدم خرید را انتخاب کرد.

این تلویزیون مانند تمام فناوری های جدید دیگر که وارد بازار می شود مزایا و معایب خاص خود را دارد و این به شما بستگی دارد که آیا با وجود تمام نکات مثبت و منفی که ذکر شد آیا تمایل دارید که یک تلویزیون منحنی را در منزل خود داشته باشید یا نه !

 

 

مرکز خدمات دادگر در زمینه تعمیر تلویزیون در تبریز، تعمیر تلویزیون ال جی در تبریز، تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز آماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز می باشد.

 مرکز خدمات دادگر به عنوان نمایندگی تلویزیون ال جی در تبریز، نمایندگی تلویزیون سامسونگ در تبریز اماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز می باشد.

 

دسته بندی مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!